Pozvánka na Noc kostelů 2024

Šestnáctý ročník Noci kostelů se blíží a programy se začínají plnit. U nás ve farnosti si letos dáváme na přípravě obzvlášť záležet. Náš kostel totiž v tomto roce slaví významné jubileum: 300 let od své dostavby a požehnání. Noc kostelů je příležitostí toto výročí oslavit.

Srdečně zveme i Vás v pátek 7. června 2024 k nám do pozořické farnosti.

A na co se můžete těšit? K narozeninám kostela přijede zahrát hudební uskupení Hradišťan. Návštěvníci si budou moci projít dějinami kostela díky venkovní panelové výstavě. Otevřena bude farní kavárna a samozřejmě celý kostel, od krypty až po věže. Program bude připraven i nejmenším návštěvníkům, a pokud se Vám u nás zalíbí, budete si moci odvést domů malý suvenýr.

Nestihnete se během Noci kostelů zastavit? Nevadí. Výročí kostela si připomínáme po celý rok. Od června do září bude o víkendech otevřený kostel k prohlídce, volně přístupná bude také venkovní výstava a hra nejen pro děti. Pro aktuální informace navštivte program oslav na našem webu: https://www.farnostpozorice.cz/300-let-kostela