Synoda 2021-2023

Synodální cesta ve farnostech brněnské diecéze

O průběhu synodální cesty ve farnostech brněnské diecéze aktuálně informuje biskup Pavel Konzbul:

„Na Popeleční středu 2. března 2022 byla v naší diecézi ukončena farní etapa synodální cesty. K tomuto datu jsme obdrželi 503 výstupů z farních skupin a na některé opozdilce ještě s nadějí čekáme. Synodní skupiny byly tvořeny především lidmi v produktivním věku a dominantní bylo téma „Na společné cestě“ a téma „Naslouchat“. Povzbudivá je skutečnost, že při setkáváních převažovala atmosféra vzájemné důvěry a více než dvě třetiny skupin chtějí ve vzájemném kontaktu pokračovat. Z předběžné analýzy také vyplývá, že nejsilnější je touha po církvi a farnosti jako živém společenství.

Nyní se získané výstupy zpracovávají.
„Diecézní fáze synody bude zakončena při liturgii v sobotu 7. května 2022 v 15.00 hodin v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla, po ní bude také představena syntéza diecézní fáze synody.
Všem, kdo se zapojili modlitbou a osobní účastí, děkujeme,“ uvádí biskup Pavel.

DOKUMENTY A DALŠÍ INFORMACE

Poděkování a farní shrnutí Synody
Diecézní prezentace z průběhu zpracování výsledků z farností
SYNODA 2021-2023 - Modlitba a logo