Farní charita

FARNÍ CHARITA POZOŘICE

"Ať nám příležitost milovat, pomáhat a odpouštět nikdy neuteče!"

Farní charita Pozořice je organizační složkou Oblastní charity Rajhrad patřící pod brněnskou diecézi. Je založena na dobrovolné službě farníků naší farnosti. Naše služba se uskutečňuje v přirozeném prostředí lidí. Často jde o sousedskou výpomoc, o pomoc mezi přáteli či známými a o vzájemnou podporu mezi lidmi, které spojuje život v jedné farnosti. Tato služba je konkrétním projevem křesťanské víry. Je jednou z mnoha podob zpřítomňování Božího milosrdenství ve světě.

Naše charita se pravidelně účastní celorepublikových sbírek - Tříkrálová sbírka, Postní almužna, Misijní koláč aj. Přispíváme také na Adopci na dálku, Likvidaci lepry a podporujeme i jednorázové zahraniční projekty. Organizujeme také 2x ročně sběr šatstva pro Diakonii Broumov.

V pravé části naleznete popis jednotlivých aktivit, kterými se naše farní charita zabývá, včetně aktualit a plánovaných akcí. Sledujte nás zde nebo na facebookových stránkách Farní charita Pozořice a už vám nic neuteče.

Rádi bychom nabídli naši pomoc i vám!

Potřebujete s něčím pomoci a nevíte, na koho se obrátit? Ozvěte se!
Máte ve svém sousedství někoho, kdo potřebuje pomoc či podporu a sám by se nepřihlásil? Řekněte nám o něm!
Chtěli byste se zapojit do Tříkrálové sbírky nebo se stát přímo součástí Farní charity v Pozořicích? Přihlašte se!
Máte nějaké rady, náměty či připomínky? Napište nám!

Děkujeme za vaši podporu, děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Kontakt:

Ing. Alena Kulíková