Farní poutě

Pozořičtí farníci se každý rok pravidelně účastní těchto poutí:

Sloup

Od nepaměti putují pozořičtí farníci pěšky na pouť do Sloupu v Moravském Krasu vždy druhou sobotu v měsíci říjnu.

Ráno bývá sraz v kostele, mnozí se přidají kolem osmé hodiny na zastavení u kaple sv. Anny v Hostěnicích. Cestou k Březině se modlí zpívaný růženec a po zastávce u Březiny se pokračuje do Jedovnic, kde bývá obědová přestávka a krátké duchovní zamyšlení v jedovnickém kostele.

Potom se jde přes Macochu na Koňský spád, kde bývá také krátká zastávka s duchovním zamyšlením. Do Sloupu se přichází před 17 hodinou. Celodenní putování vrcholí večer ve sloupském kostele křížovou cestou a mší svatou. Část mládeže přespává a vrací se druhý den zase pěšky do Pozořic.

Křtiny

Od nepaměti putují pozořičtí farníci pěšky na jednodenní pouť do Křtin vždy na svátek Nejsvětější Trojice týden po hlavní křtinské svatodušní pouti.

Cestou k Březině se modlí zpívaný růženec a po zastávce u Březiny vyvrcholí den poutní mší svatou v 10:30 ve křtinském chrámu. Po odpoledním požehnání se poutníci vrací pěšky domů většinou již individuálně.

Vranov u Brna

Už po několik let pořádají akolyté vždy kolem 8. května (památky Panny Marie, prostřednice všech milostí) pouť akolytů, farních spolupracovníků a rodin na známé poutní místo Vranov u Brna. Je to pouť fyzicky nenáročná vhodná pro rodiny s malými dětmi a je vždy obohacením duchovního života zúčastněných.