Adopce na dálku

Adopce na dálku®

Od roku 1993 pomohl program Adopce na dálku® více než 30 tisícům nejchudších dětí. Podpora zahrnuje financování nákladů na vzdělávání (školné na základních, středních či vyšších školách, školní pomůcky, školní uniforma, v případě potřeby pobyt na internátu či příspěvek na školní autobus, doučování), mimoškolní aktivity a zdravotní péči. Nedílnou součástí programu je i podpora komunit, které hrají v celkovém rozvoji a vzdělávání potřebných dětí zásadní roli.

Naše farnost má v současné době adoptované tři děti, jednoho chlapce a jedno děvče z Indie, a jednoho chlapce z Ugandy.

HALLER YASHWANTH MANJUNATH
WAGGENAUR SWETHA
KIMALA ABRAHAM TENDO

Roční příspěvek na indické dítě je 4900,- Kč, na africké dítě 7000 Kč. Celkový roční příspěvek na Adopci na dálku za naši farnost je tedy 16800,- Kč.

S dětmi si pravidelně dopisujeme, zpravidla 2x ročně.

JAK PŘISPĚT?

Sbírka na Adopci na dálku se uskutečňuje min. 1x ročně při nedělní mši sv. v průběhu roku (vyhlášeno předem v ohláškách). Můžete přispět i mimo tuto organizovanou sbírku, samostatně po zkontaktování vedoucího farní charity či zasláním příspěvku na účet farnosti.

Děkujeme za vaše příspěvky!

Více informací o programu Adopce na dálku® a odpovědi na nejčastější otázky naleznete zde: