Synoda 2021-2023

Milí přátelé,

zdravím každého z vás a chci vás informovat, že se nás 16 farníků sešlo uplynulý čtvrtek 18. 11. 2021 na faře v Pozořicích. Společně jsme chválili našeho Pána a vydali se na „společné putování“ Božího lidu, který má odvahu „společně snít“, jak nás
k tomu krásně povzbudil papež František ve své encyklice Fratelli tutti následujícími slovy:

„Máme zde úžasné tajemství, které nám ukazuje, jak snít a proměnit náš život v nádherné dobrodružství. Nikdo ať nemusí počítat s životem v osamění. … Potřebujeme společenství, které nás podporuje a pomáhá nám, v kterém si můžeme navzájem pomáhat hledět do budoucnosti. Jak důležité je společně snít! … Jsme-li sami, vystavujeme se nebezpečí, že uvidíme přeludy, věci, které tu nejsou. Ale sny, ty se vytvářejí společně. Sněme tedy jako jedna lidská rodina, jako souputníci s týmž lidským tělem, jako děti jedné země, která je naším společným domovem, každý s bohatstvím své víry a svého přesvědčení, každý svým vlastním hlasem, všichni jako bratři a sestry! (FT čl. 8)

Pokud se do synodálního procesu v rámci naší farnosti chcete zapojit, avšak dosud ve svém okolí nemáte informace o vznikající pracovní skupince, ozvěte se nám na kontakty uvedené na nástěnce nebo webu. Více o synodálním procesu v naší farnosti najdete na nástěnce (kam můžete připsat na sebe kontakt k tématu, které vás zaujalo a chcete se o něm sdílet – ozveme se vám) nebo zde: Témata a otázky pro setkání č. 2

Příští setkání, dá-li Pán, se uskuteční ve čtvrtek 2. 12. 2021 opět v 19:30 hod. na faře v Pozořicích.

Na váš zájem, zapojení se a na setkání s každým z vás se těší
Mojmír Novotný a tým spolupracovníků

BLIŽŠÍ INFO NÍŽE