ÚVOD > FARNÍ ŽIVOT > Společenství ve farnosti > Ministranti > Ministrantská soutěž - 12 opoštolů

Ministrantská soutěž - 12 apoštolů

Zdravím Zelenou záplavu  :-),

v letošním roce podpoříme bodování ministrantů soutěží : Staň se ministrantským apoštolem a zaplav své srdce láskou ke Kristu.V ministrantském bodování bude prvních dva náct  ministrantů  na konci školniho roku slavnostně vyhodnoceno a budou také navěky :-) zapsáni do farní kroniky. Ve školním roce 2015/2016 získali tento titul v záběhovém nultém ročníku soutěže:-) :Dominik Coufal, Kryštof Drápal, Karel Barták, Šimon Fuks, Marek Kratěna, Karel Dewetter, Adam Beneš, Pavel Krchňavý, Tomáš Kroča, Jan Šmerda, Martin Jiráček, Matěj Kroča, Lukáš Tesař. Ještě jednou gratuluji, slavnostně vyhodnoceni byli již na "pálení školy"

Pravidla soutěže: Za účast na mši ve všední den, nedělní požehnání, křížovou cestu získá ministrant - jeden bod, za ministrantskou schůzku, pohřeb, svatbu - dva body.

Povinnost ministranta je jít ve stanovený den, kdy má službu, ministrovat a pravidelně jednou za čtrnáct dní se zúčastnit min. schůzky.

Pokud nemůže na službu jít, nahradí si tuto službu v jiný všední den.

Vyhodnocujeme prvních dvanáct v pořadí. To znamená, že při stejném počtu bodů může být ministrantů mnohem více než dvanáct, což bude skvělé:-) Čím více budeme mít apoštolů, tím více bude naše farnost vzkvétat :-).

Možná si pomyslíš, že máš během týdne hodně kroužků a že i když bys moc rád na tento titul dosáhl, nemáš tolik času. Dle zkušeností z let minulých, pokud ministrant chodí pravidelně na min. schůzku a službu, které jsou jednou za 14 dní, pravidelně na  páteční mši popř, pokud jednou za čas jde ministrovat na pohřeb má velkou šanci tohoto titulu dosáhnout :-)

Smrček

min. soutěž plakát.jpg

ACEB-2017-06 04 PULS - staňte se donátorem.gif