ÚVOD > MATERIÁLNÍ HOSPODAŘENÍ > Opravy

OPRAVY

Úprava  areálu farního dvora a farní zahrady (září - listopad 2015)

Již několik let je velká poptávka po větším využití areálu farního dvora a farní zahrady. V roce 2014 proběhla napříč farností diskuse o možných úpravách a výsledkem byl projekt pana Vítka Ondráčka, se kterým jsme, díky výbornému zpracování paní Marcelou Ondráčkovou, uspěli v žádosti o finanční podporu z dotačního programu Jihomoravského kraje Rozvoj materiálně technické základny mimoškolních zájmových aktivit dětí a mládeže

Od září byly provedeny zemní práce, které především zabezpečily drenáž kolem farního mlatu a srovnaly dolní část zahrady tak, aby mohlo vzniknout hřiště s mlatovým povrchem. Velké poděkování patří panu Miloslavu Drápalovi za realizaci zemních úprav a Vítku Ondráčkovi za zahradní úpravy i realizaci hřiště. Staré polorozpadlé zídky byly již nebezpečné pro děti. Proto byly vyhotoveny terasové zídky a ohniště s posezením. Během listopadu bude ještě provedeno osazení herními prvky a plánujeme také zabezpečit staré budovy farských chlévů. Termín dokončení prací je plánován na 30.11. Slavnostní otevření areálu provedeme na jaře po zahájení vegatačního období.

Celkové náklady projektu: 225.500 Kč

Dotace JM kraje: 135.074 Kč

Vlastní prostředky farnosti: 90.426 Kč

Realizace: září-listopad 2015

Proč se pouštíme do této akce paralelně s opravou fasády?

Farnost potřebuje akutně řešit srovnání plochy nad farním mlatem, kde byla provedena v minulosti navážka, která poškozuje obvodové zdivo farního mlatu a farní mlat je vážně staticky ohrožen. V minulém roce byla provedena firmou Drápal oprava střechy a nyní není možné s tímto čekat několik let. Protože bychom stejně museli investovat prostředky farnosti do těchto úprav, vyplatí se nám využít dotační titul JM kraje, kde je 60 % dotace.

Farský mlat (2014)

V roce 2014 proběhly nezbytně nutné práce spočívající ve stavební obnově střechy farského mlatu.

Celkové výdaje dosáhly částky 312 516,- Kč. Byly provedeny tyto práce:

-  přeložení a doplnění krytiny a hřebenáčů,

-  výměna laťování,

-  doplnění okapové římsy.

Facebook-banner.png

Fotky z červnových slavností

18. 6. Milan

Zítra: Leoš